Takk for godt møte!

Publisert av Sandvika Vel den 12.03.25.

I panelet deltok Sebastian Otterhals fra Høyre, Tobias Linge fra Arbeiderpartiet og Ane Breivik fra Venstre. Vellets styreleder, Jona Ragnarsdottir ønsket velkommen, og ledet møtet gjennom en inspirerende og interessant time, der det ble både fruktbar debatt og gode spørsmål fra salen. Blant de fremmøtte var også flere andre lokalpolitikere.

Alle 3 partier benyttet anledningen til å fremme sine valgkamppoeng, og dagens urolige verdensbilde ble naturlig nok berørt. Hovedfokus var likevel på Sandvika og Bærum, og tema som ble omhandlet var i første rekke «Hva skjer med E18, fase 2» og elbil-forbud i kollektivfeltet. Andre saker som ble debattert var nedleggelse av trikken, kollektivtransport i Bærum generelt, samt boligpolitikk, byutvikling og ungdomskriminalitet - for å nevne noe.

Litt spinkelt oppmøte tatt i betraktning; her var det tydelig engasjerte folk som bryr seg om byen og kommunen sin. Mange gode innspill og diskusjoner kom på bordet, og én time ble nesten litt i korteste laget denne gangen.

Stor takk til politikere og publikum!