Vellets års- og informasjonsmøte 2026

Publisert av Sandvika Vel den 17.04.26.

En stor takk til ordfører Lisbeth Hammer Krog som åpnet møtet. Vi fikk ellers inspirerende og interessante innlegg om både «E18 forbi Sandvika (Tom Hedalen)», «Hamang og Smedbyen»(Jørn Roar Moe) og «Anleggsarbeidet i Sandvika sentrum» (Åsa Nes og Anne Gro Frogner)». 

Det er svært viktig at velforeninger engasjerer seg i byutvikling, da de fungerer som befolkningens talerør i lokalmiljøet. Gjennom aktiv deltakelse i tidlige faser av planprosesser kan vellene påvirke utformingen av bomiljøer, sikre trafikksikkerhet og bevare lokale kvaliteter som ellers kan gå tapt i raske byutviklingsprosesser. 

Sandvika Vel vil ta initiativ til flere åpne informasjonsmøter i tiden fremover, følg med på hjemmesiden og i sosiale medier!